OPen

Czas wstać z kanapy i wyjść poza DA! Zapraszamy na spotkania otwarte dla wszystkich, zarówno studentów jak i tych którzy dawno temu już studia zakończyli, lub jeszcze ich nie zaczęli... Będziesz świadkiem rozmów o szczęściu i sukcesie z mniej lub bardziej znanymi osobistościami. Pragniesz usłyszeć ich historię? Poznać ludzkie oblicze kryształowych gwiazd? Zawsze warto poznać drugiego człowieka. Może dzięki temu odkryjesz jaka jest Twoja droga na szczyt?

"WARTO..." - cykl otwartych spotkań, których pomysł zrodził się z okazji Jubileuszu 80-lecia istnienia Dominikańskiego Duszpasterstwa Akademickiego. Są to comiesięczne, otwarte spotkania z gościem, które organizuje DA w przestrzeni Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Spotkania dla wszystkich, nie tylko studentów, ale i absolwentów, rodziców, dziadków, czy tych co akademicką przygodę mają jeszcze przed sobą. Spotkania z których myślę, że każdy wyniesie coś wartościowego. Nicią przewodnią i pretekstem, aby porozmawiać z zaproszonymi przez nas osobami byłoby "szczęście" - odkryte, podjęte i realizowane przez naszych gości. O tym czego często nie widać na pierwszy rzut oka a jest niezmiernie istotne. Chcemy opowiedzieć o historiach i sposobach, nieraz może o walce i perypetiach związanych z dochodzeniem do najważniejszych wartości w naszym życiu. Szczególnie zaś do tych, które nie mieszczą się w kategoriach rynkowych i finansowych, ale są wyrazem wytrwałej pasji poszukiwania, czyli do wartości ludzkich. Dlatego chcemy spiąć wszystkie spotkania rozpoczynającym je słowem "WARTO...", a o dokończenie zdania poprosilibyśmy każdorazowo zaproszonego gościa. Podczas spotkań z cyklu WARTO... chcemy dążyć do uruchomienia w słuchaczach refleksji na temat przyszłości ich życia, na które bezpośrednio wpływają podjęte już dzisiaj decyzje i wysiłek, który włożą w ich realizację. Po prostu myślę, że Warto przyjść…

Pierwsze spotkanie odbędzie się 27.11.2017 w Sali Lubrańskiego Collegium Minus UAM (ul. Wieniawskiego 1) o godzinie 19:00.

 

Odpowiedzialni: Agata Suseł, Mikołaj Dyrda